LadyChef pozýva najlepšie šéfkuchárky do Popradu

LadyChef pozýva najlepšie šéfkuchárky do Popradu

Už 15. novembra si môžu návštevníci reštaurácie Víno & Tapas v Poprade užiť špičkové menu pripravované top šéfkuchárkou Romi Gill, ktorá je predstaviteľkou indickej kuchyne vo Veľkej Británii. K bohatému menu sa budú párovať vína z ponuky WinePlanet.sk a Corner & Co. Viac o akcii - FB event.

Projekt LadyChef vznikol v roku 2018 s cieľom podporiť a spopularizovať ženy, ktoré pôsobia v prémiovej gastronómii po celom svete. Množstvo žien, ktoré sa venujú gastronómii na vysokej úrovni každým rokom rastie, čo dokazujú ocenenia Mechelinských hviezd.

Domovom LadyChef je podnik Víno & Tapas v Poprade, v ktorom varí Zuzana Sisáková, jediná žena z elitnej dvadsiatky slovenských šéfkuchárov podľa odborného magazínu Trend. Zuzana Sisáková v rámci projektu LadyChef pozýva šéfkuchárky z Európy na degustačné menu štyroch rúk - zážitkové menu o 6 chodoch a 4 dezertoch.

V marci roku 2019 privítala táto reštaurácia najlepšiu šéfkuchárku sveta a prvú dámu slovinskej kuchyne Anu Roš. V minulom roku predviedla svoje umenie v Poprade talentovaná šéfkuchárka Eszter Palágyi z budapeštianskej Michelinovej reštaurácie Costes, ktorá bola aktuálne reštauráciou roka 2018 v Maďarsku.

Ďalšia, v poradí už štvrtá hosťujúca LadyChef, bude 15. novembra Romy Gill z Veľkej Británie. Romy Gill je popredná predstaviteľka indickej kuchyne vo Veľkej Británii, členka poroty Masterchef televízie BBC, moderátorka gastronomických relácií Rádia BBC 4, autorka kuchárskej knihy, vyznamenaná Rádom Britského Impéria MBE.

LadyChef