Nová kolekcia pohárov na víno Riedel „Fatto a Mano“

Nová kolekcia pohárov na víno Riedel „Fatto a Mano“

Sklárne Riedel predstavujú úžasný nový rad pohárov na víno špecifických pre jednotlivé odrody s farebnými, ručne vyrábanými stopkami a základňami s využitím tradičných benátskych techník.

Kolekcia „Fatto a Mano“, čo znamená v taliančine „ručne vyrobené“, sa ručne vyrába v sklárni Tiroler Glashütte, v centrále spoločnosti Riedel v Rakúsku a nesie typické atribúty produktov Riedel – tenko fúkané, nezdobené poháre na vysokých, tenkých stopkách. Vďaka Fatto a Mano môžete ponúknuť každému hosťovi pri stole rovnaký pohár s inou farebnou stopkou. Čo je teda nové na Fatto a Mano? Je to spôsob, ako sa poháre zostavujú. Výroba Fatto a Mano sa odlišuje od súčasného procesu výroby skla Riedel a spája sofistikovanosť ručne vyrábaného skla v štýle starovekej benátskej tradície s najnovšou technológiou výroby skla 21. storočia, s použitím plne automatizovaných strojovo fúkaných techník.

Georg Riedel vysvetľuje: „Naši technici ma presvedčili, že ich plne automaticky fúkané kalichy majú rovnakú kvalitu ako najjemnejšie ručne fúkané poháre z hľadiska rovnomerného rozloženia skla, hrúbky a ľahkosti váhy.“

Tento nový proces bolo možné zrealizovať vďaka výraznému zlepšeniu kvality v nemeckej fabrike sklárne Riedel vo Weiden. Starodávna farebná benátska sklárska tradícia inšpirovala a podnietila fantáziu sklárov a vyústila do požadovaného dizajnu vínnych pohárov, kde sú stopka a základňa pohára vyrobené ručne a kalich je fúkaný strojom. Pán Riedel a jeho veľmi talentovaní tirolskí sklári horlivo experimentovali, skúšali, testovali, až dokonale rozlúskli benátsku hádanku – ako ručne vyrábať viacfarebné stopky a za horúca ich spájať s kalichom. Vďaka ručne vyrobenej stopke a základni Fatto a Mano kombinuje remeslá minulosti s dnešnými technologicky pokročilými technikami strojov na fúkanie skla. Konečný výrobok okúzli ručne vyrobeným pocitom, farebnou estetikou a kalichom špecificky navrhnutým pre jednotlivé odrody.

FATTO A MANO ZMENÍ DÚŠOK VÍNA NA FAREBNÚ OSLAVU
K dispozícii je šesť tvarov kalichu: Old World Pinot Noir, New World Shiraz, barikové Chardonnay, Riesling a Champagne. Stopky pohárov sú k dispozícii v bielej, čiernej, žltej, červenej, zelenej alebo modrej farbe. Každý pohár je samostatne balený v darčekovom obale alebo v kartóne po šiestich (tvar kalichu podľa vášho výberu so stopkami v šiestich farbách).

FATTO A MANO EDÍCIA DEKANTÉROV AMADEO, MAMBA A CORNETTO
Tieto tri dekantéry už roky patria medzi najpredávanejšie z kolekcie dekantérov Riedel a tento rok ich firma predstavila v novom šate, aby doplnili nový rad farebných pohárov Fatto a Mano. Prešli určitou metamorfózou a v edícii Fatto a Mano majú opticky fúkané sklo a čiernobielu okrasnú líniu, ktorá zvyšuje ich dynamický dizajn. Umenie opticky fúkaného skla vzniklo v Benátkach, kolíske najdokonalejších sklárskych techník. V dnešnej dobe je už len málo kvalitných sklárov, ktorí vedia ručne fúkať sklo a majú skúsenosti s touto metódou. Maximilian Riedel bol počas svojho tréningu v meste Murano touto technikou natoľko fascinovaný, že ju teraz používa pre špeciálne kúsky vo svojich kolekciách.

Riedel odporúča Amadeo a Cornetto na zrelšie vína a šampanské. Mamba je ideálna pre mladé divoké vína, ktorým prospieva dvojitá dekantačná funkcia tejto karafy. Dekantéry Riedel z krištáľového skla sa ručne vyrábajú a fúkajú v rakúskom Kufsteine a každý z nich je unikátny kúsok absolútne nevyhnutný v zbierke každého znalca!

FATTO A MANO BLACK & WHITE
Riedel navyše ponúka špeciálnu edíciu s krútenou stopkou pohára v čiernej a bielej farbe. Iba sklári s mimoriadnymi zručnosťami a najvyššou presnosťou sú schopní vyhotoviť takýto pohár. K dispozícii je 12 typov pohárov: Bordeaux Grand Cru, Burgundy Grand Cru, Old World Pinot Noir, New World Pinot Noir, Cabernet, Old World Syrah, New World Shiraz, barikové Chardonnay, Viognier/Chardonnay, Riesling, Sauvignon Blanc a Champagne. Každý pohár je samostatne balený jednotlivo v darčekovom obale.