Vinárstvo Chateau Modra – víno z vlastných viníc

Vinárstvo Chateau Modra – víno z vlastných viníc

Mottá rodinného vinárstva Chateau Modra "kvalita ako princíp" a "víno z vlastných viníc" dáva záruku hrozna dopestovaného vo vlastných viniciach s dôrazom na vynikajúcu kvalitu a zdravotný stav. Vinárstvo vyrába vína najvyššej kvality s použitým najmodernejších technológii a mnohoročných skúseností. 

Chateau Modra je spoločnosť riadiaca sa dlhoročnými tradíciami a snahou zveľaďovať slovenské vinárstvo a vinohradníctvo. Obhospodaruje cez 550 ha viníc v troch vinohradníckych oblastiach - Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, Južnoslovenskej a Nitrianskej vinohradníckej oblasti, z čoho 410 ha vinohradov sa nachádza v plnej rodivosti (vek viníc od 7 do 45 rokov) a 140 hektárov mladých novovysadených vinohradov v 2 a 3 roku.

Pozrite si kompletnú ponuku vinárstva Chateau Modra na Wineplanet.sk.

Odrodová skladba pozostáva z klasických odrôd akými sú Veltlínske zelené, Rizling Vlašský, Silvánske zelené, Rizling Rýnsky, Muller Thurgau, Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá, Rulandské modré ako aj slovenských novošlachtencov ako napr. Dunaj, Hron, Milia, Noria, Torysa , Devín...

V ročníku 2020 by sme chceli dosiahnuť panenskú úrodu z 20 hektárov nových vinohradov a to z viníc Sauvignonu v Pezinku (Sahara) a Iršai Oliver v Hubiciach a postupne v ďalších rokoch veríme v úplné zapojenie celej výmery mladých výsadieb.

Aby sme boli schopní zabezpečiť čo najlepšie využitie odrodového potenciálu a rozmanitosť výsadby pozostávajúcu z odrôd ako Sauvignon, Rulandské šedé, Pálava, Tramín červený, Iršai Oliver, Rizling rýnsky ako aj Muškát Ottonel, umiesňujeme vinice do Malokarpetskej vinohradníckej oblasti (Pezinok), Južnoslovenskej (oblasť Galanta a Hubice ) a Nitrianskej (Krškany).

Nakoľko vinárstvu záleží na spájaní tradícií a moderny do budúcnosti plánuje výsadby slovenských novošľachtencov a pracuje aj na podpore registrácií týchto slovenských pokladov na svetovej úrovni. Dôvodom nie je iba uvedenie týchto odrôd do povedomia celého sveta ale aj demonštrácia potenciálu slovenského vinárstva a jeho prínosu pre celý vinársky a vinohradnícky svet.

Image
Image
Image
Image