Champagne Bollinger 007 Millésimé 2011 prichádza na Slovensko

Champagne Bollinger 007 Millésimé 2011 prichádza na Slovensko

Pri príležitosti uvedenia ďalšieho pokračovania príbehu Jamesa Bonda „No Time To Die“, ktorý bude mať premiéru v našich kinách v apríli 2020, Bollinger už v predstihu  predstavil novú limitovanú edíciu Bollinger 007 Millésimé 2011, ktorá vzdáva hold dvadsiatemu piatemu pokračovaniu filmu. Ide o extrémne obmedzenú edíciu na celom svete.

Champagne Bollinger má s agentom 007 špeciálne väzby už od začiatku 70. rokov, presnejšie od roku 1973, keď si Roger Moore, ktorý v tom čase hral agenta Jamesa Bonda, objednal  vo filme „Live and Let Die“ fľašu Champagne Bollinger.  Od  roku 1979 sa Bollinger stal oficiálnym Champagne Jamesa Bonda. A odvtedy Bollinger spolupracoval na 14 filmoch o známom agentovi. V roku 1989 vo filme „Licence to Kill“, 1997 „Tomorrow Never Dies“ a 2006 „Casino Royal“.

Fľaša čiernej farby je ozdobená číslom „25“. Číslo označuje počet príbehov, vzniklo vytvoreným z názvov predchádzajúcich filmov Jamesa Bonda a tituly sa nachádzajú aj na drevenej vitríne, v ktorej je fľaša uložená.

Image

Bollinger 007 Millésimé 2011

Bollinger 007 Millésimé 2011 je vyrobený výlučne z odrody Pinot Noir z Grand Cru viníc z oblasti Äy. Tento výnimočný ročník inšpiroval Cellar Mastera k vytvoreniu jedinečného Blanc de Noir. Ročník 2011 priniesol mimoriadnu kvalitu hrozna.

Je to prvý krát, čo Bollinger vytvoril Champagne výlučne z odrody Pinot Noir práve z týchto viníc, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vinárstva, kde bolo v roku 1829 založené. Víno najprv fermentovalo v dubových sudoch a po sekundárnej fermentácii  vyzrievalo 7 rokov na jemných kaloch pod prírodným korkom.

Senzorický popis: Sýta zlatistá farba s medenými odleskami. Ušľachtilá vôňa žltého ovocia najmä mirabeliek a citrusových plodov s tónmi medu, lieskovcov, vanilky a briošky. Bohatá a živá ovocná chuť  s krémovou štruktúrou a pravidelným perlením. Dlhý minerálny záver.

Charles-Armand de Belenet, generálny riaditeľ Bollinger  hovorí, že nová limitovaná edícia Bollinger 007, ktorá oslavuje nadchádzajúci film No Time to Die. Bollinger 007 Millésimé 2011  je mimoriadne zvláštna, pretože je vyrobená zo 100% Pinot Noir. „Bollinger 007 má veľmi jedinečnú chuť, tak trochu ako James Bond. Fantastická rovnováha sily a elegancie."

To, či dostane Bollinger skutočne vyhľadávanú scénu umiestnenia produktu so samotným Jamesom Bondom vo filme, uvidíte až na premiére filmu v apríli 2020, avšak už teraz máte jedinečnú možnosť kúpiť si túto limitovanú edíciu i na Slovensku. A pozor alokovaných je len 24 fliaš a 9 magnumiek.

Image