Posolstvo vinice na fľaši

Posolstvo vinice na fľaši

Nový ročník z rodinného vinárstva KARPATSKÁ PERLA prišiel na svet odetý v chutnom dizajne.

Nový ročník z rodinného vinárstva KARPATSKÁ PERLA prišiel na svet odetý v chutnom dizajne. Novou etiketou chceli dať majitelia vinárstva, manželia Šebovci, do povedomia unikátny terroir vinohradov. Znázorňuje ich vínna réva, o ktorú sa starali generácie vinárskych rodín Zárubovcov a Šebovcov. Manželia Šebovci sa snažia zachovávať tradíciu predkov, ktorú pretavili do dnešnej modernej podoby. Inšpiráciou pri výbere motívu sa stala výšivka z tradičného šenkvického kroja zobrazujúca vínnu révu.

Etiketa odovzdáva odkaz o vinohradoch, kde sa víno zrodilo. Vinárstvo tak chce poukázať na pestrú skladbu svojich vín, ale aj viníc, odlišujúcich sa lokalitou, pôdnym zložením a klímou. Ich malebné vinice sa v roku 2018 rozšírili o ďalších 8 hektárov nad modranskou Kalváriou, typickou svojím žulovým podložím. Slnečné svahy Malých Karpát a ich terasovité polohy predpovedajú mladým výsadbám nad Modrou perspektívnu budúcnosť. V honoch Kalvária, Šajby a Kramáre pribudli v apríli 2018 nové výsadby s odrodami Pinot Blanc, Veltlínske zelené, Tramín červený, Rizling rýnsky a Frankovka modrá. Vďaka žulovému podložiu sa darí v hone Kramáre aj Rizlingu rýnskemu v päťročnom vinohrade, ale sľubne vyzerá aj jeho minuloročná výsadba.

Výbornou lokalitou v Modre je aj 30-ročná vinica v hone Noviny s hlinito-kremičitým podložím, ktorá je rodiskom Veltlínskeho zeleného. Obrovský potenciál má najväčšia vinica KARPATSKEJ PERLY Suchý vrch pri obci Sv. Martin. Tu sa na nánosoch spraše na ucelenej ploche 28 hektárov darí odrodám ako Devín, Muškát moravský, Pálava, Rizling rýnsky, Pinot Gris, Pinot Noir či Alibernet. Spolu tak vinárstvo obrába už vyše 50 hektárov rodiacich viníc a o pár rokov sa budú rodiť perly aj v novovysadených vinohradoch spod Malých Karpát. Ak chcete spoznať malokarpatský terroir vo vinárstve s jedinečnou atmosférou, kde sa snúbi výborné víno s kvalitnou gastronómiou, príďte si ho vychutnať priamo do KARPATSKEJ PERLY. Dva degustačné priestory s kapacitou 50 a 66 ľudí sú vhodné aj na usporiadanie eventov. Ak máte záujem o degustáciu s menšou skupinkou do 10 ľudí, od utorka do piatka je od 9.00 do 18.00 k dispozícii firemná vínotéka. Ak chcete získať viac informácií o možnostiach ochutnávok, stačí ak napíšete na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..