Vodka Kremlin Awards

Vodka Kremlin Awards

Vodka je alkoholický nápoj, ktorý sa tradične vyrába z obilia, ale môže byť vyrobený aj zo zemiakov, cukrovej repy alebo ryže. Zvyčajne ju ľudia považujú za nápoj bez farby, chuti a vône, ktorý sa hodí akurát tak na zahriatie a vyvolanie dobrej nálady. Nie je to však celkom tak... 

 

Za pravlasť vodky sa považuje Rusko, kde sa objavila už niekedy v 10. storočí. Ďalšou tradičnou krajinou je Fínsko, kde tento nápoj priniesli pred štyristo rokmi žoldnieri vracajúci sa z rozličných európskych bojísk. Počas krátkej doby sa tam vodka stala nápojom číslo jedna a nahradila v rebríčku obľúbenosti pivo. V Rusku aj v Poľsku sa vodka najčastejšie páli z zemiakových či zrnových destilátov, vo Fínsku sa ale pripravuje z jačmeňa, ktorý sa tam vďaka tomu stal najrozšírenejšou plodinou. Ďalšou dôležitou ingredienciou je kvalitná voda. Tajomstvo obľuby severských destilátov spočíva v tom, že je tekutina z pravekých ľadovcov priezračne čistá s nezameniteľnou chuťou. 

V prvej fáze výroby je kvasenie v podstate akejkoľvek potraviny, ktorá obsahuje cukor a škrob. Kvasením sa vytvorí produkt, ktorý má iba 16 percent alkoholu, čo je pre alkohol tvrdšieho charakteru dosť málo. Vykvasený produkt sa preto páli, aby sa obsah alkoholu zvýšil, následne sa destiluje. Kvasenie bieleho alkoholu a celý proces destilácie trvá približne päťdesiat hodín, na konci potom vznikne tekutina s obsahom až 95% alkoholu. 

Kremlin Award Vodka

Každá vodka sa však niečím odlišuje a proces jej vznikania môže byť napríklad súčasťou štátneho tajomstva. Neveríte? Napríklad taká vodka Kremlin Award. Tím popredných odborníkov pracoval dva roky pod prísnou kontrolou Kremľa na zdokonalení formulácie tejto novej vodky. Hotový recept zostal štátnym tajomstvom, čo ďalej zvyšovalo status exkluzivity tohto nápoja. Vodka sa vyrábala iba na osobitnom objednávku Kremľa a v obmedzenom množstve. Pri výrobe každej fľaše bol vydaný certifikát obsahujúci podpisy odborníkov zapojených do výroby vodky. Zdravotnícka služba pod dohľadom inšpektora Výboru pre štátnu bezpečnosť dodržiavala prísne normy kontroly kvality a vykonávala testy vodky v každej etape jej výroby. Každá debna vodky bol opečiatkovaná, umiestnený do špeciálneho kontajnera a zapečatený pre dodávku. Tento prísny systém kontroly funguje dodnes a zaručuje bezkonkurenčnú kvalitu alkoholu určeného pre hlavy štátov. Akurát, že si ho konečne v nápojoch môžete vychutnať aj vy.

Kremlin Awards vodka + dva poháre

Kremlin Awards vodka + dva poháre

Veľmi jemná a lahodná vodka s krištáľovo čistou farbou. Aróma sušeného ovocia, pšenice a korenia. Povráva sa, že jej "tajnou" ingredienciou sú ovsené vločky.Táto mimoriadna vodka sa po dlhé desaťročia vyrábala v obmedzenom množstve výlučne na základe objednávok priamo z Kremľa. Neniesla žiadny oficiálny názov – volali ju iba „Protokolárna“ alebo jednoducho „Kremeľská“. O jej kvalite a čistote sa rozprávali legendy, no len málokto mal možnosť ochutnať ju. Dnes nesie názov KREMLIN AWARD a hoci jeho nedostupnosť už patrí histórii, svojou príslovečnou kvalitou stále ostáva verný tradícii. Snúbia sa v ňom novodobé metódy destilácie a purifikácie podľa tajného receptu, ktorý je dodnes štátnym tajomstvom, s úzkostlivým dodržiavaním prísnych podmienok ruského vodkového etalónu. Vodka Award Kremlin obsahuje tie najlepšie suroviny, ktoré ponúka ruská krajina. Výroba Kremlin vodky vyžaduje použitie kvalitného rektifikovaného alkoholu, ako aj čistú artézsku vodu, ktorá prešla šiestimi krokmi čistenia a filtrácie. Inovatívny filtračný systém umožňuje, aby bola vodka dokonale vylepšená, zaisťujúc výnimočnú transparentnosť a kryštálový lesk. Pripravená vodka potom odpočíva niekoľko mesiacov, počas ktorej nadobúda bohatú, intenzívnu chuť vyjadrujúcu všetky aspekty jej charakteru. 

 Obj. č.321001609420_070DB

Kúpiť na Wineplanet.sk