97 bodov pre víno Coto de Imaz Gran Reserva 2012

97 bodov pre víno Coto de Imaz Gran Reserva 2012

Španielske víno Coto de Imaz Gran Reserva 2012 bolo ocenené ako „Best in Show“ a získalo 97 bodov v ocenení Decanter World Wine Awards 2019. Ako jediné víno z D.O.Ca Rioja sa stalo víťazom pomedzi prihlásených 16 500 vín.

Decanter je najvplyvnejší špecializovaný časopisom o víne vo Veľkej Británii a jedným z mála časopisov s veľkým globálnym dosahom. Súťaž sa organizuje každoročne. Porota je zložená z viac ako 280 odborníkov z celého sveta vrátane 70 Master´s of Wine.

Vína, ktoré získajú skóre najmenej 97 bodov, sa opäť ochutnávajú, aby sa určil jediný víťaz pre každú kategóriu. Tento rok sa víťazom stalo víno Coto de Imaz Gran Reserva 2012.

El Coto je najväčším pestovateľom hrozna v oblasti Rioja. Pomerne mladé španielske vinárstvo vyniklo v roku 1970 a nachádza sa v provincii Alavesa.

Coto de Imaz Gran Reserva 2012 je kupáž odrôd 90% Tempranillo a 10% Graciano z vlastných viníc, ktoré sa nachádzajú v Cenicero viac ako pol storočie. Víno vyzrieva viac ako dva roky v amerických a francúzskych dubových sudoch a potom zostáva ďalšie tri roky vo fľaši, aby sa zachovala tradičná podstata skvelých vín z oblasti Rioja.

Na rozdiel od predošlých ročníkov ročník 2012 má hlbší farebný odtieň. Relatívne mlado pôsobiaca vôňa s nádychom bobuľového a kôstkového ovocia. Harmonická chuť s nevtieravou a čiastočne integrovanou tanínovou informáciou. Skvelá ovocná textúra s dotykom kandizovaných pomarančov a višňového likéru. Mimoriadny potenciál pre vyzrievanie. Jedna z najlepších Gran Reserva za posledné roky. Vybraná bola ako najlepšia vďaka svojej jemnosti, elegancii a komplexnosti.

Toto víno si môžete zakúpiť v kamenej predajni WinePlanetalebo objednať online na wineplanet.sk. Na zdravie!

El Coto Coto de Imaz Gran Reserva  2012

El Coto Coto de Imaz Gran Reserva 2012

Španielsko - červené víno - suché - Rioja DOCa, 0,75 l

10 % odrody Graciano. Na rozdiel od predošlých ročníkov hlbší farebný odtieň. Relatívne mlado pôsobica vôňa s nádychom bobuľového a kôstkového ovocia. Harmonická chuť s nevtieravou a čiastočne integrovanou tanínovou informáciou. Skvelá ovocná textúra s dotykom kandizovaných pomarančov a višňového likéru. Trajektória chuti s hĺblkou a v závere s delikátnou sviežosťou a energiou zároveň. Mimoriadny potenciál pre vyzrievanie. Jadna z najlepších Gran Reserv za posledné roky!

 Obj. č. 512205109626-12_075

Viac o víne