Úspechy pre vinárstvo Villa Maria

Úspechy pre vinárstvo Villa Maria

James Suckling, svetovo uznávaný americký hodnotiteľ,  v tomto roku navštívil Nový Zéland a v rámci cesty ochutnal viac ako 650 vín. Ukázalo sa, že nielen Sauvignon Blanc, ale i Pinot NoirChardonnay na ostrove dosahujú výbornú kvalitu.

Medzi hodnotenými boli i vína z vinárstva Villa Maria, ktoré získali 90+ bodov a jedno dokonca 95. Sme radi, že spoločnosť Corner & Co dlhodobo spolupracuje práve s vinárstvom Villa Maria a tešíme sa z ich úspechov. Prinášame Vám zverejnené hodnotenie vín J. Suckling.

Villa Maria Syrah

Villa Maria Private Bin Marlborough Sauvignon Blanc 2019 – 90/100

Veľmi šťavnatý, svieži a bohatý štýl, ktorý disponuje sviežou ovocnou vôňou a chuťou s dominanciou passion fruit  a manga. V eshope vám ponúkame ročník 2018 a 2017.

Villa Maria Cellar Selection Marlborough Pinot Noir 2018 – 90/100

Príťažlivá vôňa korenia, espressa a červeného ovocia. Chuť je šťavnatá, ovocná . Prístupný  Pinot s výbornou štruktúrou. Ochutnajte aj iné Pinoty Villa Maria na Wineplanet.sk.

Villa Maria Private Bin East Coast Pinot Gris 2019 – 90/100

Atraktívna vôňa zrelých broskýň, hrušiek, jabĺk a nektariniek. Chuť je šťavnatá, ovocná so sviežou kyselinkou a šťavnatým  záverom. Ochutnajte skvelý Pinot Gris Private Bin.

Villa Maria Single Vineyard Southern Clays Sauvignon Blanc 2018 – 91/100

Trochu bylinky s tónmi citróna a jablka, ako aj tropickej papáje a zeleného manga. Chuť je hladká, ovocná, svieža a jemne rafinovaná. Na eshope nájdete i ďalšie povedené Sauvignony.

Villa Maria Reserve Marlborough Pinot Noir 2017 – 92/100

Intenzívna vôňa zrelých višní, korenia a vanilky. Harmonická, šťavnatá, ovocná chuť s dominanciou višní a vibrujúcou tanínovou štruktúrou. Na Wineplanet.sk nájdete i iné skvelé Pinoty.

Villa Maria Single Vineyard Taylors Pass Chardonnay 2018 – 93/100

Bohaté a komplexné Chardonnay  s veľmi sviežim a atraktívnym prejavom. V chuti grilovaná broskyňa a lieskové oriešky, ktoré sa prelínajú s tropickým ovocím a pikantnou kyselinkou. Dlhý záver. Ochutnajte aj iné Chardonnay Villa Maria na Wineplanet.sk.

Villa Maria Reserve Hawkes Bay Chardonnay 2018 – 93/100

Veľmi svieža vôňa  a chuť pražených  lieskových orieškov, doplnená tónmi  žltých citrusových plodov a broskýň. Šťavnaté, hravé s príjemnou kyselinkou a delikátnym záverom. Ochutnajte aj iné Chardonnay Villa Maria na Wineplanet.sk.

Villa Maria Single Vineyard Southern Clays Pinot Noir 2017 – 94/100

Bohatá vôňa  zrelých, tmavých čerešní a granátového jablka  doplnená tónmi  korenia a vanilky. Chuť je atraktívna, ide do šírky, ovocná  so zrelými slivkami a čerešňami a výbornou tanínovou štruktúrou. Dlhý záver. Ochutnajte aj Pinot Noir 2011 Seddon.

Villa Maria Single Vineyard Keltern Chardonnay 2018 – 94/100

Veľmi intenzívne a komplexné Chardonnay s tónmi grapefruitu, citróna a grilovaným mangom.  V chuti  plné až mäsité, bohaté, atraktívne. Ochutnajte aj iné Chardonnay Villa Maria na Wineplanet.sk.

Villa Maria Ngakirikiri ‘The Gravels’ 2014 – 94/100

Bohatá vôňa tmavých  čerešní a višní, čokolády, grafitu a byliniek . Komplexná a vyvážená ovocná chuť  doplnená tónmi horkej čokolády a orientálneho korenia. Vynikajúca harmónia a štruktúra. Dlhý až vibrujúci záver.

Villa Maria Reserve Gimblett Gravels Syrah 2018 – 95/100

Veľmi intenzívne a komplexné, vôňa bieleho korenia, fialiek, cassisu a ostružín. Chuť je hladká a rafinovaná s dominanciou ovocia a korenia, výborná hroznová informácia. Dlhý termický záver. Harmonické a energické, zatiaľ mladé. Piť od 2024. V eshope vám ponúkame ročník 2013.

 Villa Maria Reserve Cabernet Sauvignon - Merlot Gimblett Gravels 2013

Villa Maria Reserve Cabernet Sauvignon - Merlot Gimblett Gravels 2013

Červené víno s výrazným senzorickým prejavom pripomínajúcim klaret. V harmonickej a štruktúrovanej chuti prevláda ovocný prejav doplnený o sekundárne tóny bez ambície pútať pozornosť.

Viac o víne
Villa Maria Reserve Wairau Valley Sauvignon Blanc 2017

Villa Maria Reserve Wairau Valley Sauvignon Blanc 2017

Hrozno pochádza z najlepších častí údolia. Dnes už klasický štýl regiónu. Biele víno je intenzívne vo vôni. Pripomína mango či egreš. Chuť je živá, suchá s dominantným ovocným prejavom. Stredne dlhý, grepový záver.
Viac o víne